neděle 11. září 2016

Ohlédnutí za Food Parade Festivalem - září 2016

Na sklonku léta, první zářijový víkend se - řekla bych už tradičně - konal v pražské Troji festival milovníků dobrého jídla - Food Parade Festival. Ačkoliv je to takový "mladší brácha" známějšího Prague Food Festivalu, konal se letos už 6. ročník. Já jsem samozřejmě u takové události nemohla chybět a letošní ročník jsme si velmi užili, snad i kvůli podstatně lepšímu počasí než vloni. Festival probíhal celý víkend, ale já jsem strategicky zvolila k návštěvě až druhý den (neděli) a doufala, že bude méně lidí a tedy méně front a více pohody. No a podle fotek ze soboty jsem měla pravdu, lidu bylo velmi mnoho... V neděli bylo sice pod mrakem a odpoledne i trochu sprchlo, ale žádná tragédie, navíc netvořily se fronty a atmosféra byla příjemně uvolněná.


Příjemným zlepšením oproti jiným letům bylo řešení platby za jednotlivé pokrmy. Konečně jsme se zbavili papírových platidel a přešli na pohodlnější, elektronickou formu kreditů. Každý návštěvník při vstupu dostal (za vratnou zálohu 50 Kč) bezkontaktní kartu, kterou pak u každého stánku přiložil ke čtečce, která odečetla daný počet CHEFŮ. Jistě to bylo technicky složitější řešení, ale pro zákazníky rozhodně vítaná změna.


My jsme si nejprve udělali rychlou procházku, abychom zmapovali térén a hlavně jednotlivé stánky. Něměla jsem žádné vybrané favority, spíš jsem čekala, co mne cvrnkne do nosu. Jako vždy nebyla nouze o různé burgery, ať už klasické masové nebo zeleninové. My vždy začínáme těžšími a masovými pokrmy, když na ně máme ještě místo a pak se postupně přesouváme k menším chuťovkám a sladkostem. Z nabízených burgerů jsme pečlivě vybrali Burger Bar a jejich Teryaki burger s trhaným kuřecím masem. Domácí bulka byla měkká a chutná a maso skvěle dochucené. Všechny ingredience šly skvěle dohromady a podle ohlasů ostatních jsem pochopila, že tento kousek patřil k těm nejoblíbenějším.


Původně jsme se chystali na další zastávku na sushi do Sushi time, ale když jsme ke stánku dorazili, upoutal nás kuřecí satay s arašídovou omáčkou. Takže jsme dali košem sushi a skončili opět u masa. Satay na špejli byl opět chuťově moc povedený a skvěle ladil s připravenou arašídovou omáčkou, kterou jsme doslova vylízali z kelímku :) Byla to taková malá jednohubka, ale moc dobrá. Sushi time je obecně moc dobrý podnik, který ráda doporučím k návštěvě.


Pro milovníky adrenalinu a neobyčejných pokrmů letos nechyběl hmyz u stánku Brouk na talíři. My jsme ochutnali cvrčky s karamelem před dvěma lety na PFF a proto už mě tento zážitek znovu nelákal. Neodpustila jsem si ale hmyzí dobrůtky alespoň vyfotit. Řeknu vám, ty kroutící se červy není nic pro mně. To jsme si šli raději spravit chuť ke grilovanému camembertu President. Ačkoliv se jedná hlavně o reklamní akci a celý sýr stojí pouhý 1 CHEF, sýr je chuťově velmi dobrý a jemný a je škoda ho neochutnat. Stánek Président jsme navštívili na festivalu už minule, a protože jsme se pochutnali, letos už jsme tam mířili na jistotu :) Návštěvníci si mohli vybrat ze tří druhů příchutí sýru na gril - dva bylinkové a česnekový.
Velmi mne na pohled zaujal chobotničkový tataráček s domácím žitným toustíkem a bylinkovou ricottou u stánku pražské designové restaurace Gurmet Pauza. Chobotnici mám moc ráda a většinou si jí užíváme na klasický způsob - tedy u moře, hezky grilovanou s citronem a olivovým olejem.  Moc mi chutná i chobotničkový salát. O to víc jsem se těšila na něco nového, ale bohužel mne osobně tataráček zklamal. Oku pokrm velmi lahodil, ale chuť byla nevýrazná a mdlá a slušela by jí dávka právě olivového oleje, citronu nebo třeba česneku. V kombinaci s ricottou a dijonskou emulzí se sice pokrm o něco vylepšil, ale pro mne to nebyl žádný favorit a v restauraci bych za takové jídlo nebyla moc spokojená. Domácí žitný toustík byl náhodou velmi chutný, ale mělo by to být raději naopak. I ostatní jídla z nabídky Gurmet Pauzy vypadaly lákavě, tak třeba jsme měli jen špatnou ruku při volbě..


Co se týká sladkého a chuťovek, bylo na festivalu také hojně z čeho vybírat. Mne ale nejvíce dostaly dvě dobroty, ke kterým se hned vrátím. Po cestě jsme si ještě odběhli na vynikající ledové frapuccino, naládovali se jahodami se šlehačkou a vzpomněli si na časy prázdnin u babičky a také jsme si stánku delikates koupili výběrovou paštiku na doma. 


Co se týká sladkých dobrůtek, nejdříve nás to lákalo ke stánku mých oblíbených Cakeland Cupcakes od Hanky. Tentokrát jsme si ale nedali cupcake, ale oreo cheesecake, který na dostal hned na pohled. No a to teprve nemluvím o té lahodné, krémové chuti...to se ani nedá popsat. Nazvala bych to prostě jako cukrářské nebe :) Takže za nás velká jednička, dokonce jsme se museli ke stánku vrátit a koupit si ještě jeden kousek s sebou domů.
Dalším příjemným překvapením byl projekt Donuter Dunuts, neboli stánek s domácími donuty - americkými koblihami. Už řádná fronta napovídala, že se tu prodává něco dobrého a když jsme nahlídli blíže, přecházel nám zrak z tolika druhů koblížků s bohatými polevami. No řeknu vám, tady to byla noční můra cukrovkářů, ale co už, žijeme jen jednou ne? Při koupi dvou kousků se dostával jeden zdarma, takže jsme koupili dva koblížky s sebou domů a jeden jsme snědli na posezení hned vzápětí. Ne že bych byla nějaký zarytý milovník amerických koblih, ale takovou poctivou americkou tady v Čechách těžko seženete...a hle! najednou je tu Donuter Donuts  a člověk zase na chvilku ponoří do toho pravého sladkého amerického snu :) Výrobci ještě svoji vlastní provozovnu nemají, ale pracují na ní, takže je na co se těšit.


Chtěli jsme toho ochutnat ještě více, lákalo mne vyzkoušet třeba i cupcaky od Cobbler's, ale byli už jsme naprosto plní, vlastně rovnou přežraní :D Ale ještě jsem měla na seznamu zmrzlinu od Créme de la Créme.  Fronta u tohoto zmrzlinového stánku byla jedna z nejdelších, ale když začalo lehce krápat, fronta se zkrátila a já tak neodolala pokušení. Z mnoha lákavě vypadajících příchutí jsem nakonec zvolila levandulovou. Zmrzlina byla moc dobrá a jemná a opravdu chutnala po levanduli. Na druhou stranu jsem ale po všech těch chvalozpěvech ze všech stran čekala trochu víc, nevím... Stejně dobrou zmrzlinu mají třeba na Vinohradech v jedné lepší cukrárně.


7 komentářů:

 1. Mňam! všechno vypadá skvěle! na žádném food festivalu jsem ještě nikdy nebyla, takže to musím napravit! BEAUTYPUSINKA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je chyba, určitě nějaký vyzkoušej :) Teď už jich je velmi mnoho a i mimo Prahu.

   Vymazat
 2. opět hezky napsáno =) a hodně lákavých dobrot...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuji..a to mi ještě zbývá dopsat jeden odstavec o sladkých dobrotách :)

   Vymazat
 3. tak doufám, že budou i fotečky těch sladkých dobrot =)

  OdpovědětVymazat
 4. ...a nemýlila jsem se =) fotky spousty lákavých dobrot, jen z toho koukání mám minimálně 0,5kg navíc...ten dortík by rozhodně stál za hřích =) ještě že už pomalu končí plavková sezóna =) =) =) příjemný prac. týden

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, plavková sezóna už nás zase chvíli trápit nemusí :)

   Vymazat