pondělí 12. února 2018

Recenze: Máslenka od Tescomy

Dostala jsem možnost vyzkoušet a ohodnotit nový produkt Tescomy - máslenku na stůl. A protože mám obecně výrobky od Tescomy ráda, tak jsem neváhala. Nejdříve mě ale napadlo - na co recenzovat krabičku, do které v lednici uložíte máslo, co je na to vyjímečného? Když jsem ale  měla máslenku doma, rychle jsem to pochopila. Ale vezmeme to od začátku.
Nevím jak vy, ale já celý život žiju v tom, že když koupím máslo, tak ho dám hned do lednice a po použití ho tam zase vracím. A samozřejmě se mi mnohokrát stalo, že mi tvrdé máslo nešlo namazat na chleba nebo jsem ho před pečením moučníku zapomněla včas vyndat z lednice a dávala ho narychlo třeba na topení, aby změklo. A pak se mi doma objeví máslenka od Tescomy a už na obalu se hlásá, že máslo vlastně nemusí být nutně v lednici. Věděli jste to? Pro mne to byla docela novinka :O  V návodu u máslenky se píše, že udrží změklé máslo v pokojové teplotě čerstvé a svěží - a to až 14 dní. Pro mne tedy naprostá pecka.


Máslenka se skládá ze dvou částí - nádobky, do které se napěchuje samotné změklé máslo a druhé nádobky, do níž se dá trochu čerstvé vody. Miska s máslem se pak otočí vzhůru nohama a vloží do misky s vodou. Takže zda-li mám správnou úvahu, ta čerstvost funguje na principu uzavření přívodu vzduchu a voda chrání máslo před nečistotami. Nádobka s vodou by se pak měla každých pár dní měnit. Součástí sady je ještě malý plastový nožík na máslo, který krásně pasuje do nádobky. Samotný design máslenky je pak jednoduchý a nevtíravý, takže si myslím, že nenaruší žádný prostor a hodí se do každé domácnosti.
Takže máslenku pak můžete mít neustále na jídelním stole, tak jako jsme to udělali my, a kdykoliv chcete měkké máslo na namazání, tak stačí jen odklopit a namazat. Nemůžu tedy říct, jak máslo vypadalo po 14 dnech na stole, protože jsme ho spotřebovali asi za 8 dní, ale do té doby bylo máslo naprosto v pořádku a na to pohodlné roztírání si člověk rychle zvykne. Abych ale byla objektivní, musím dodat, že můj muž prohlásil, že se bez máslenky klidně obejde, protože on rád do másla kouše a tak mu vyhovuje ho mít z lednice. Je tedy dobré si uvědomit, do jaké kategorie patříte vy. Pro mne je třeba naprosté nebe si pochutnat na čerstvě upečené houstičce s máslem a domácím džemem - nejraději mám jahodový nebo malinový.Produkt stojí 299 Kč a bude pro vás užitečný pomocník, jestliže patříte k častým konzumentům čerstvého pečiva, které si rádi vychutnáte s poctivým máslem a ne s margaríny. Jestliže máslo používáte málo a nebo spíše na vaření, bude to pro vás zbytečnost.
Podtrženo sečteno: tato máslenka je moc dobrý pomocník a mne příjemně překvapila, protože jsem doposud o ničem podobném neslyšela. Když ale u vás v rodině používáte máslo na pečivo málo nebo jen nárazově, není to produkt pro vás.

4 komentáře:

 1. To je skvělá věcička! Vůbec jsem netušila, že máslo nemusí být v lednici:D.
  Windy pink style

  OdpovědětSmazat
 2. Veľmi sa mi páči tvoj blog :) Je naozaj krásny a som rada, že si mi napísala na môj blog komentár :)

  Ja som tiež netušila, že maslo nemusí byť v chladničke. A myslím si, že tá ,,máslenka" je skvelá vec. Krásny blog aj článok!
  Maj sa najsladšie ako sa dá :))

  https://laureysworldkitchen.blogspot.sk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc ti děkuji Layrey, jsem moc ráda, že se ti blog líbí :)

   Smazat