úterý 27. října 2020

Halloweenští duchové

A opět je tu oblíbené období Halloweenu. Já vím, není to náš původní svátek a dříve jsem Halloween nijak neprožívala, ale s dětmi vše nabývá nového významu. Naše dcera je navíc v období, kdy miluje kostry, upíry a strašidla, takže Halloweenská výzdoba je u nás nutností. S dnešním receptem přicházím za 5 minut 12, ale je tak jednoduchý, že to ani nevadí. Duchové potěší malé i velké za cenu minimální námahy:) 
U mne na blogu najdete třeba i cupcaky - hrobečky nebo dýňový chlebíček, takže je z čeho vybírat, ale na internetu je obecně mraky inspirace jak na sladkosti tak na slané dobroty. 
A jak jste na tom s Halloweenem vy? Vydlabáváte třeba dýni? My ano, je to docela dobrá zábava :) 
Ale teď už šup na duchy, zvládnete je levou zadní.


Suroviny:
na cca 20 - 25 ks
2 čerstvé bílky (cca 60 g)  
100 g moučkového cukru
1/4 lžičky citronové šťávy   

Postup:
Bílky vyšleháme tak, až budou tvořit měkké špičky. Poté přidáme citronovou šťávu a ve dvou dávkách zašleháme i moučkový cukr. Šleháme do té doby, až budou bílky tvořit pevné špičky, které drží.
Troubu předehřejeme na 110 - 120°C. Bílky přendáme do zdobícího sáčku s hladkou kulatou špičkou a na plech vyložený pečícím papírem tvoříme pomocí dvou až tří tahů sáčkem duchy. Můžou být i trochu nepravidelných tvarů, ať jsou víc "legrační". Poté černou potravinářskou barvou namalujeme obličeje. Ty můžeme namalovat i rozpuštěnou čokoládou, ale v tom případě až po upečení.
V troubě pečeme (nebo lépe řečeno sušíme) cca 1 až 1,5 hodiny podle velikosti duchů tak, aby byli na povrchu pevní. Poté vypneme troubu, lehce pootevřeme a necháme v troubě dosušit další hodinu.
3 komentáře:

 1. och, tak tí duchovia sú skvelý! Vyzerá to krásne a určite musia aj skvelo chutiť.
  xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji Alex, je to jednoduché, ale se super efektem :)

   Smazat
 2. Hey love! I love the post and followed your blog. I want invite you to visit and follow mine back <3

  www.pimentamaisdoce.blogspot.com

  OdpovědětSmazat