úterý 17. března 2015

Vločková polévka se zeleninou

Podle mého malého osobního průzkumu jsem nabyla dojmu, že je vločková polévka v českých kuchyních tak trochu otloukánkem. A přitom je to taková škoda! Genialita této polévky spočívá v rychlosti a jednoduchosti a přitom vynikající chuti. Existuje mnoho bohatších či skromnějších variant "vločkovky". Já jsem se tu moji naučila od mé babičky.
Důležitou ingrediencí v tomto receptu je máslo. S žádným jiným tukem nedocílíte takové chuti, takže žádné náhražky!


Suroviny:
na 6 porcí
2 mrkve
čtvrtka celeru
1 petržel
1 malá cibule
několik listů kapusty
100 g másla
hrst ovesných vloček
1 l zeleninového vývaru (bujón)
malý svazek petrželky
sůl, pepř, muškátový květ

Postup:
Mrkev, celer a petržel nastrouháme nahrubo. Cibuli nasekáme na jemno a kapustu nakrájíme na nudličky. Ve větším hrnci rozpustíme větší polovinu připraveného másla, přidáme cibuli a krátce opékáme. Dále přidáme zbylou zeleninu a za občasného míchání na másle opékáme.
Když se zelenina trochu připeče, není to vůbec na škodu - dodá to budoucí polévce plnou chuť.

Mezitím si v jiném hrnci rozpustíme zbytek másla, kde na mírném ohni opečeme vločky.
Vločky opékejte do té doby, až začnou vonět po oříšcích a poté odstavte. Dejte si tu práci a opečte vločky zvlášť, protože pouhým přidáním vloček k zelenině je neopražíte a opět se tak ochudíte o chuť.

Jestliže je zelenina osmahnutá, přisypeme k ní opražené ovesné vločky a zalijeme vývarem. Polévku vaříme na mírném ohni asi 10 minut dokud není zelenina měkká. Je pravděpodobné, že po dovaření bude polévka příliš hustá. V takovém případě přilijeme odpovídající množství horké vody a provaříme. Hotovou polévku ochutíme solí, pepřem a muškátovým květem a jemně nasekanou petrželkou.


Žádné komentáře:

Okomentovat