sobota 16. května 2015

Restaurant Day - květen 2015

Restaurant day se koná několikrát do roka po celém světě a jeho podstatou je myšlenka, že na tento jeden den si může každý otevřít svoji "restauraci" a nabízet tak návštěvníkům svoje vytvořené lahůdky. Můžete své produkty prodávat třeba doma ve dvoře, ale čím dál více "kuchaři" využívají společné prostory v kavárnách nebo parku, kde se sejde více lidí a je tak i větší šance, že návštěvníci se dostanou také k vašemu stánku. I já už si delší dobu pohrávám s myšlenkou, že se aktivně zúčastním, zatím ale ochutnávám a čerpám inspiraci :)

Květnovou návštěvu Restaurant Day jsme tentokrát pojali trochu komorně a líně. Přispělo k tomu několik faktorů. Při minulém Restaurant Day v únoru jsme chtěli ochutnat co nejvíce vzorků a samozřejmě jsme se přejedli a navíc teď byla nádherná slunečná sobota, která přímo vyzývá k příjemnému odpočinku. Když jsme po 40 minutové jízdě zacpanou Prahou dorazili do centra a viděli nekonečné davy lidí na Náplavce a všude kolem, bylo rozhodnuto - food akce jsou sice super, ale někdy někdy člověk upřednostní sobotní pohodu.

Přesunuli jsme se tedy do mnou vytipované kavárny Čekárna pod Vyšehradem a kousek od Náplavky, kde Restaurant Day také probíhal. Původně jsme se dál chystali pokračovat na Korzo Krymská, nakonec nás ale Čekárna natolik uchvátila, že se nám nechtělo dál. Místo samo o sobě je téměř magické a takových kaváren by člověk po Praze pohledal. Důvodem je nádherná zastrčená zahrádka, kde jakoby se zastavil čas, stvořená k línému odpočinku nad kávou. Skvělou kávu vám zde připraví tak trochu "free" obsluha, která se asi k tomuto místu docela hodí.

Zahrádka kavárny Čekárna

Zahrádka kavárny Čekárna


V rámci Restaurant Day (RD) nabízeli svoje speciality prodávající: Bistro Špajz, Kefta guys, Chez HAnna, Pop Bistro a Davidovo Calcuttské kari. Prostředí bylo komorní a příjemné a dobrého jídla na výběr až dost.
My jsme se nejvíc zastavili u dámského dua Chez HAnna, který nabízel vynikající slané i sladké koláče francouzského typu. Ze slaných mi nejvíc zachutnal koláč s kuřetem, sušenými rajčaty, olivami a rukolou. Za zmínku ale stojí i ten s chřestem, goudou a schwarzwaldskou šunkou. Koláče jsou opravdu poctivé a jeden kus vás dokáže zasytit.

Koláč s kuřetem, sušenými rajčaty, olivami a rukolou

Člověk po zdolání dvou slaných kousků už téměř neměl místo na nic jiného, avšak sladké verze na návštěvníky natolik smály, že jim prostě nešlo odolat. Mým favoritem už minulého RD se stal skořicový s mascarpone a karamelem a děvčata jakoby věděla, udělaly ho tentokrát znovu :) Novinkou v květnovém menu byl kokosový koláč s kakaovým krémem a také výtečný linecký s vanilkovým krémem a jahodami. Ochutnala jsem taktéž osvěžující jahodovou limonádu s mátou a s sebou jsme si odvezli domácí paštiku, abych mohla porovnat s tou mojí :)

Závěrem: Byl to krásný lenošivý den ve společnosti dobrého jídla. Jen mě trochu mrzí, že jsme se nakonec nedostali na Krymskou, kde byli mimo jiné i knedlíčkoví kluci z Tamarind Tree, u kterých mi minule moc chutnalo.

Skořicový koláč s mascarpone a karamelem
Kokosový koláč s kakaovým krémem
Linecký s vanilkovým krémem a jahodami

duo Chez HAnna


1 komentář:

  1. Jééé, to vypadá všechno tak krásně a to prostředí působí hodně útulně :-) U nás v Ostravě byl taky tento víkend Restaurant Day, ale bylo to všechno hrozně chaotické, všude plno lidí a za chvilku bylo všechno pryč :-)

    www.cookingwithsusa.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat