neděle 27. prosince 2015

Plněný kuřecí závitek s mozzarellou, kapary a sušenými rajčaty

Všichni už jsou po Vánocích jistě přeslazení a tak nabízím slaný recept na skvělé jídlo, které vám  ani nezabere mnoho času a hodí se jak na nedělní oběd, tak na večeři s přáteli. Kuřecí maso do sebe vtáhne všechny chutě, které se mezi sebou krásně doplňují - sušená rajčata a kapary dodávají říz a mozzarella naopak náplň zjemní. Samozřejmě se dá náplň libovolně obměnit, podle obsahu vaší lednice, ale já osobně této středomořské kombinaci nemůžu odolat.Suroviny:
na 2 závitky
2 větší kuřecí prsa
6 sušených rajčat v oleji
6 plátků mozzarelly
2 lžíce kaparů v nálevu
2 lžíce oleje
sůl, pepř
lžička hladké mouky
kousek másla

brambory jako příloha

Postup:
Silnější svalstvo kuřecích řízků opatrně podélně nařízneme, abychom dostali větší plochu masa. Maso lehce naklepeme, osolíme a opepříme čerstvě mletým pepřem z obou stran. Mozzarellu necháme okapat a nakrájíme na plátky, rajčata a kapary osušíme. Na střed řízku klademe mozzarellu, rajčata a nakonec kapary a maso důkladně zabalíme do závitku tak, aby náplň nemohla vytéct. Závitky zajistíme jehlami na maso nebo párátky. 
Na pánvi rozpálíme olej a závitky zprudka opečeme z každé strany dohněda. Mezitím rozpálíme troubu na 180°C a kuřecí závitky dopečeme cca 15 minut v troubě. Všechen výpek z masa nalijeme opět do pánve, přivedeme k varu, přidáme máslo a zaprášíme moukou. Šťávu dobře provaříme a servírujeme k masu. 
Já jsem jako přílohu zvolila brambory pečené v troubě. Brambory oloupeme, nakrájíme na měsíčky a dáme na plech vyložený pečícím papírem. Posolíme, pokapeme olivovým olejem a pečeme cca 40 minut v troubě a během pečení jednou promícháme a brambory obrátíme.
1 komentář: