čtvrtek 27. října 2016

Veganská čokoládovo-banánová zmrzlina

Příprava této dobrůtky je tak jednoduchá, že se snad ani nejedná o recept :) Smícháním pár ingrediencí ale dostanete skvělou svačinu nebo dezert. Zmrzlina je vyrobená úplně jednoduše ze zmraženého banánu a v angličtině se nazývá "nice cream". Je to způsob, jak ji odlišit od klasické zmrzliny, která je většinou vyráběná s použitím smetany.
Tato dobrůtka je čistě přírodní a veganská a právě u veganů je známá a oblíbená již dlouhou dobu. Já sice vegan nejsem, ale o trendy alternativní a zdravé výživy se zajímám a ráda zkouším něco nového. No a když už dlouho dobu pozoruji na instragramu, jak ostatní se zmrzlinou kouzlí, rozhodla jsem se konečně připravit si ji taky. Jak říkám, je to tak jednoduché, že ani nejde o recept. Prostě rozmixujte banán a pak přidejte, co máte rádi, fantazii se v tomto případě meze nekladou :)


Suroviny:
na 1 větší porci
2 větší banány
2 lžíce chlazeného kokosového mléka
1 lžíce raw kakaa

kakaové zlomky
1 lžíce kešu másla
kiwi nebo jiné ovoce na ozdobu
kapka javorového sirup na ozdobu

Postup:
Banány oloupeme, nakrájíme na plátky a dáme pořádně zmrazit. Zmražený banán dáme do mixéru spolu s trochou kokosového mléka a důkladně mixujeme. V polovině procesu přidáme kakao a znovu mixujeme do hladké konzistence zmrzliny. Servírujeme ihned, zdobíme kakaovými zlomky, oříškovým máslem a ovocem. Navrch zmrzliny kápneme trochu javorového sirupu.


Žádné komentáře:

Okomentovat