čtvrtek 9. února 2017

Rychlé těstoviny se slaninou a sýrem cottage

Těstoviny miluju snad v jakékoli úpravě a množství různých receptů z nich je téměř nekonečné.  Některé těstovinové pokrmy vyžadují trochu víc času (např. lasagne), ale některá jídla vykouzlíte doslova za pár minut a navíc jim to vůbec neubírá na chuti. Tak je tomu i v případě následujícího jídla, které se hodí na rychlý oběd nebo i večeři. Cottage sýr a rukola dává těstovinám nový, neobvyklý rozměr a tato varianta určitě chuťově rozšíří vaše obzory.  Důležité je použít kvalitní sýr, protože nějaký český eidam těstovinám nejvíce ublíží.Suroviny:
pro 2 osoby
200 g těstovin (fusilli)
80 g slaniny
1 kapie (červená paprika)
1-2 stroužky česneku
1 kelímek sýrů cottage, bez tekutiny
2 hrsti rukoly, natrhané
čerstvé oregano nebo bazalka
jemně strouhaný parmazán (3 lžíce)
1 lžíce olivového oleje
sůl, pepř, italské koření

Postup:
 Těstoviny dáme vařit v dostatečném množství osolené vody. Na pánvi na lžíci oleje lehce osmahneme slaninu, přidáme nadrobno nakrájený česnek a po chvíli i kapii na proužky.  Za občasného míchání necháme papriku trochu změknout, ale ne moc. Pozor také ať se nespálí česnek. 
Nakonec stáhneme plamen, přimícháme cottage sýr, 1 lžíci sýra a rukolu a už jen lehce prohřejeme. Do pánve přisypeme slité uvařené těstoviny. Nakonec, osolíme, opepříme, přidáme koření a vše dobře promícháme. Jako poslední přidáme čerstvé bylinky. Každou porci posypeme lžící parmazánu.
2 komentáře: